آرشیو اخبار

توصیه های رهبر معظم انقلاب به تشکل های دانشجویی

توصیه های رهبر معظم انقلاب به تشکل های دانشجویی

رهبر معظم انقلاب با خطاب قرار دادن تشکل‌های دانشجویی که "تحت هر نامی، معتقد به انقلابند، معتقد به دینند، معتقد به نظام اسلامی‌اند، معتقد به این مبارزه‌ی عظیمند، " توصیه‌های ارزشمند و انگیزه بخش ذیل را در دیدار جمعی از دانشجویان بیان فرمودند.

ادامه مطلب

استنادهای قرآنی رهبر معظم انقلاب در سال گذشته

توجه به قرآن و استفاده از آن برای مدیریت جامعه اسلامی از رویکردهای اصلی رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، است به طوری که بیانات ایشان از لحاظ استفاده مستقیم از آیات و روایات دارای بسامد بالایی است و این استنادها درباره‌ی موضوعات اجتماعی-سیاسی روز بیان شده است. چنین استنادات حکیمانه ای می تواند در بسیاری از عرصه های اجتماعی-سیاسی رهگشای نیروهای انقلابی، خصوصا دانشگاهیان، باشد.

ادامه مطلب

توصیه‌های رهبر معظم انقلاب در باب عدالت خواهی

«عدالت‌خواهی» همواره یکی از توصیه‌های رهبر انقلاب به جوانان مؤمن و انقلابی و آحاد ملت، خصوصا دانشگاهیان، بوده است. اما عدالت‌خواهی هم مثل هر امر اجتماعی دیگری، ممکن است دچار آفات و آسیب‌هایی شود. بنابراین لازم است تا مسیر مطالبه و عدالت جویی بر مبنای معیارهای صحیح و انقلابی، ابتدا درک شده و سپس پیموده شود.

ادامه مطلب

بیانیه «گام دوم انقلاب» خطاب به ملت ایران

بیانیه‌ی «گام دوم انقلاب» تجدید مطلعی است خطاب به ملت ایران و به‌ویژه جوانان که به‌مثابه منشوری برای «دومین مرحله‌ی خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی» خواهد بود و «فصل جدید زندگی جمهوری اسلامی» را رقم خواهد زد.

ادامه مطلب
مراسم تشییع پیکر مطهر ۱۵۰ شهید دفاع مقدس

مراسم تشییع پیکر مطهر ۱۵۰ شهید دفاع مقدس

مراسم تشییع پیکر مطهر ۱۵۰ شهید دفاع مقدس صبح روز پنج شنبه مورخ ۶ تیرماه با حضور مردم ولایت مدارو خانواده معظم شهدا و مسئولان لشکری و کشوری از میدان حر به‌سمت دانشگاه تهران و از دانشگاه تهران از مسیر خیابان حافظ به‌سمت معراج شهدا برگزار گردید.

ادامه مطلب

قانون حجاب در دانشگاه

هر کس در برابر خود و دیگران مسئول است. انجام موفقیت آمیز مسئولیت به استعداد و برخورداری از توانمندی های متناسب و ظرفیت های روان شناختی و جسمی نیاز دارد. توفیق در پاره ای از مسئولیت ها و حتّی سپردن برخی از مسئولیت ها، به حجاب تکیه دارد و افرادی که بی حجابی پیشه می کنند، توان انجام آن را ندارند.

ادامه مطلب
در باب وظیفه‌ی ثروتمندان

در باب وظیفه‌ی ثروتمندان

امام صادق (علیه‌السلام) به سدیر صیرفی فرمود: ای سدیر! اگر مال کسی زیاد شد، حجت خدا بر او سنگین و زیاد خواهد شد؛ پس اگر می‌توانید این مال زیادی را از خودتان دور کنید، این کار را بکنید. سدیر گفت چه جوری این کار را بکنیم؟ حضرت فرمود: به برآورده کردن حاجات و نیازهای برادرانتان از اموالتان.

ادامه مطلب