بیانات مقام معظم رهبری در باب حجاب در دانشگاه

۰۹ تیر ۱۳۹۸ | ۱۲:۱۶ کد : ۸۶۷۷
تعداد بازدید:۲۱۲
چند وقتی است که مشکل بدحجابی و ارائه فرهنگ‌های غلط در دانشگاه‌ها دغدغه بسیج این دانشگاه‌ها شده است. اگر قاطعیت را ملازمه کارمان کنیم، مطرود خواهیم شد. پیشنهاد حضرت‌عالی چیست؟

بیانات مقام معظم رهبری در باب حجاب در دانشگاه

(جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی مورخ ۲۲/‏۰۲/‏۱۳۸۲‬

سوال از طرف یکی از دانشجویان: چند وقتی است که مشکل بدحجابی و ارائه فرهنگ‌های غلط در دانشگاه‌ها دغدغه بسیج این دانشگاه‌ها شده است. اگر قاطعیت را ملازمه کارمان کنیم، مطرود خواهیم شد. پیشنهاد حضرت‌عالی چیست؟

قاطعیت یعنی چه؟ یعنی برخورد فیزیکی و جسمانی؟ این‌که درست نیست و ما اصلاً این را توصیه نمی‌کنیم؛ اما گفتن و تذکّر دادن، خوب است. چه اشکال دارد با اخلاقِ خوب تذکّر دهند؟ دیروز حدیثی را برای جمعی می‌خواندم که آمر به معروف و ناهی از منکر باید خودش به آنچه دارد امر و نهی می‌کند، هم عالم باشد و هم عامل. «رفیق لمن یأمر و رفیق لمن ینهی»؛ با رفق و مدارا امر و نهی کند. امر و نهی، یعنی دستور دادن - بکن، نکن - غیر از تمنا کردن است؛ اما همین را با رفق، مدارا و محبّت - نه با خشونت - انجام دهد. به نظرم این‌طوری باید عمل شود.

 

  • برگرفته از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری‌‌‌‌‌‌‌
  • http://yon.ir/GIfoq

 

بیانات در دیدار جمعی از مداحان سراسر کشور مورخ ۲۳/‏۰۲/‏۱۳۹۱‬

حجاب مایه‌ی تشخص و آزادی زن است؛ برخلاف تبلیغات ابلهانه و ظاهربینانه‌ی مادیگرایان، مایه‌ی اسارت زن نیست. زن با برداشتن حجاب‌های خود، با عریان کردن آن چیزی که خدای متعال و طبیعت پنهان بودن آن را از او خواسته، خودش را کوچک می‌کند، خودش را سبک می‌کند، خودش را کم‌ارزش می‌کند. حجاب وقار است، متانت است، ارزشگذاری زن است، سنگین شدن کفه‌ی آبرو و احترام اوست؛ این را باید خیلی قدر دانست و از اسلام باید به خاطر مسئله‌ی حجاب تشکر کرد؛ این جزو نعمت‌های الهی است.

 

  • برگرفته از برگرفته از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری‌‌‌‌‌‌‌
  • http://yon.ir/yfBzM

 

 

 


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.