مراسم تشییع پیکر مطهر ۱۵۰ شهید دفاع مقدس

۰۹ تیر ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۳ کد : ۸۶۷۴ اخبار
تعداد بازدید:۳۹۵
مراسم تشییع پیکر مطهر ۱۵۰ شهید دفاع مقدس صبح روز پنج شنبه مورخ ۶ تیرماه با حضور مردم ولایت مدارو خانواده معظم شهدا و مسئولان لشکری و کشوری از میدان حر به‌سمت دانشگاه تهران و از دانشگاه تهران از مسیر خیابان حافظ به‌سمت معراج شهدا برگزار گردید.
مراسم تشییع پیکر مطهر ۱۵۰ شهید دفاع مقدس

مردم شهید پرور تهران در راستای ترویج فرهنگ جهاد و شهادت، با حضور حماسی و دشمن شکن خود در مراسم با شکوه وداع و تشییع ۱۵۰ پیکر مطهر شهدای گمنام دفاع مقدس تحت عنوان «یاران صادق» که در آستانه شهادت جانسوز رئیس مذهب تشیع، حضرت امام جعفر صادق (ع) و شهدای گرانقدر هفتم تیرماه در سالروز شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) برگزارشد شرکت کردند.

در اطلاعیه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بدین مناسبت آمده است: تکریم و بزرگداشت شهدای گمنام دفاع مقدس، تکریم فرهنگ ایثار، شهادت، اخلاص و قدردانی و قدرشناسی از شهدای والامقام و تجدید میثاق و ادامه راه پرتلألو آن حماسه‌آفرینان دوران هشت سال دفاع مقدس است.

از این ۱۵۰ شهید تفحص شده ۱۱۶ شهید گمنام هستند و هویت ۳۴ شهید شناسایی شده است. شهدای تازه تفحص شده متعلق به عملیات‌های کربلای ۵، والفجر ۸، رمضان، محرم، مسلم بن عقیل، والفجر یک در فکه، تک دشمن در زبیدات، والفجر ۲ در پنجوین و تک دشمن در عملیات بیت المقدس است.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.