ویژه دانشگاهیان دانشگاه تهران

برگزاری دوره آموزشی مجازی گام دوم انقلاب، گام تمدن ساز

دوره آموزش مجازی به سوی قله ها
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۱۱۱۹۱ اخبار
تعداد بازدید:۱۴۳۰
نهاد دانشگاه تهران با توجه به شرایط پیش آمده در پی شیوع ویروس کرونا در سطح کشور و تعطیلی دانشگاه ها اقدام به برگزاری دوره های آموزشی مجازی متنوعی با همکاری مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان نموده است و به شرکت کنندگان در دوره ها جوایز ارزنده ای اهدا می نماید.
برگزاری دوره آموزشی مجازی گام دوم انقلاب، گام تمدن ساز

ویژه کارکنان، دانشجویان، اساتید، ائمه جماعات و کلیه جامعه دانشگاهی دانشگاه تهران
 

۱- ابتدا ثبت نام کنید (در صورتی که قبلاً در سامانه آموزش مجازی دانشگاهیان ثبت نام نموده اید نیازی به ثبت نام مجدد نیست)

پس از ثبت نام مجدداً به همین صفحه بازگشته و بر روی گزینه زیر کلیک کنید

 

»»» ۲- شرکت در دوره آموزش مجازی گام دوم انقلاب «««

‌‌‌‌‌‌‌

۳- شرکت در بقیه دوره‌های آموزش مجازی نهاد دانشگاه تهران

(در صورتی که علاقه مند هستید در دیگر دوره های آموزش مجازی شامل تفسیر قطره‌ای قرآن کریم، مهارت‌های زندگی، و… شرکت نمائید می توانید به صفحه بالا مراجعه فرمائید) ‌‌‌‌‌‌‌

رهبر انقلاب اسلامی در بیانیه‌ی «گام دوم انقلاب» با مرور تجربه‌ی ۴۰ ساله‌ی انقلاب اسلامی اعلام کردند: انقلاب «وارد دوّمین مرحله‌ی خودسازی و جامعه‌پردازی و تمدّن‌سازی شده است». گام دومی که باید در چارچوب «نظریه‌ی نظام انقلابی» و با «تلاش و مجاهدت جوانان ایران اسلامی» به‌سوی تحقق آرمانِ «ایجاد تمدّن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی (ارواحنافداه)» برداشته شود.
 

بیانیه‌ی گام دوم انقلاب پاسخی است به چگونگی شکر نعمت عظیم انقلاب اسلامی و نظام برخاسته از آن. بیانیه‌ای که یک هدیه بسیار بزرگ در آغاز چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در حق ملت بزرگ ایران و انقلاب کبیر اسلامی است.
این بیانیه با تبیین متفاوت، در عین نوآوری و خلاقیت، با بهره مندی از رویکردی تاریخی و مستند، و با روایتی زیبا و خوش ساخت از اصل انقلاب اسلامی، چالش‌ها، بحران‌ها، عبرت‌ها، دستاوردها و ظرفیت‌ها، با روند پژوهی سیر به سوی تمدن نوین اسلامی و تکیه بر شناخت مزیت‌های کلیدی و الزامات جهش در چله دوم انقلاب، ضمن تجویز راهبردهای اساسی، با تصریح به الزامات درونی و حفظ ساحت بیرونی، نوید بخش تحولات عمیق و گسترده‌ای است. بیانیه گام دوم، نقشه‌ی راه روشنی مبتنی بر امید واقع بینانه و خوش بینی مومنانه است که در پی انتقال هوشمندانه میراث عظیم انقلاب به نسل جدید در کنار وظیفه سازی برای مسئولان و مدیران و مسئولیت آفرینی برای جوانان عزیز، رشید و شایسته تلاش می‌کند تا این حرکت عظیم الهی را به تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای ظهور دولت کریمه و ولایت عظمای مهدوی (عج)، متصل کند.

از محورهای بیانیه، بحث «ارزیابی عملکردها در چهار دهه‌ی گذشته» است. قطعاً بدون شناخت دقیق، امکان تقویت قوت‌ها و برطرف‌سازی ضعف‌ها نخواهد بود. این امر ضرورت توجه به تاریخ را برای ما مسلم می‌کند. کم‌توجهی ما به تاریخ باعث ضربه‌پذیری ما می‌شود و توانمندی تحلیل و تبیین ما را کاهش می‌دهد. بنابراین بایستی هم عملکرد خود و دشمنان و هم عملکرد جریانات تأثیرگذار جهان معاصر را در گذشته مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم تا بتوانیم راه خودمان را بشناسیم و پیش رویم.

کلید واژه ها: گام دوم انقلاب آموزش مجازی نهاد دانشگاه تهران


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.

محمدحسین کشاورزی ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ | ۲۰:۰۹
نظر بنده حقیر راجب این دور خوب است